Koszyk
Kopia Kopia Kopia szczeniak 5

3 proste sposoby na ułatwienie sobie życia z psem

Posiadanie psa to ogromna radość i wyzwanie zarazem. Psy są wiernymi towarzyszami i dodają wiele radości i energii do naszego życia. Jednak codzienne funkcjonowanie z psem może być trudne, szczególnie dla osób, które dopiero co zostały właścicielami. Warto jednak pamiętać, że z kilkoma prostymi zmianami w naszym codziennym życiu możemy znacząco ułatwić sobie współistnienie z psem. W tym wpisie przedstawimy kilka prostych kroków, które pomogą Ci lepiej zarządzać psem i poprawić jakość życia obu stron.

1. Zabawy sensoryczne

Pies potrzebuje odpowiedniej dawki stymulacji mózgu. Zabawy sensoryczne i węchowe pomagają psu się zmęczyć, wyciszyć oraz dodają pewności siebie.

Dobrym nawykiem jest codzienne urządzanie psu zabawę sensoryczną. Jak to zrobić?

Tutaj najlepiej sprawdzą się zabawki na przysmaki. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś styczności z takimi zabawkami, na początek polecam wybrać KONGa. KONG ma dużo miejsca w środku na przysmaki, karmę lub inne jedzenie. Psiak sam musi wymyślić jak je ze środka wyjąć.

KONG dla psa

Zobacz produkt…

Nie mogłabym nie wspomnieć o zabawce LickMat. Jest to mata z wypustkami, która spowolnią proces jedzenia i sprawia, że staje się ono dla psa przyjemnością.

75319183 1358572987651390 5628262772050626851 n

Zobacz produkt…

Co więcej, jeśli nie chcesz kupować zabawek na smaczki lub po prostu Twój pies potrzebuje odmiany, możesz np. zawinąć ręcznik ze smaczkami w środku i go zawiązać (najpierw lekko, aby pies od razu się nie zniechęcił, dopiero po czasie zwiększ poziom trudności).

Świetną formą aktywności jest również szukanie smaczków.

Każ psu poczekać w innym pokoju, rozrzuć po mieszkaniu smaczki (niektóre w bardziej widocznych miejscach, inne schowane) i wypuść psa. Na pewno poradzi sobie z wywęszeniem smakołyków.

Każdego dnia jeden posiłek podawaj psu w innej formie np. w KONG-u. Jest to świetny nawyk, z czym zgadzają się behawioryści.

Jeśli nie wiesz jaką zabawkę na smaczki wybrać, zajrzyj TUTAJ.

2. Aktywność fizyczna

Kopia szczeniak 4 1

Wydawać by się mogło, że nie jest to szczególnie odkrywcze, ale prawda jest taka, że większość psiaków nie ma zapewnionej odpowiedniej dziennej dawki ruchu! Szczególnie te mieszkające w blokach.

Każdego dnia wyjdźcie na przynajmniej jeden tzw. “aktywny spacer”. Co to znaczy? Aktywny spacer trwa więcej niż 10 minut i nie polega na tym, że rozmawiasz przez telefon w międzyczasie. Skup się na swoim przyjacielu. Poćwiczcie sztuczki. Weźcie ze sobą piłkę lub szarpak! 
Jeśli Twój psiak lubi inne psy, idźcie do parku, albo umówcie się z sąsiadem z bloku (nic na siłę, nie wszystkie psy lubią inne psy i to jest okej).

Gwarantuje Ci, że po takim spacerze życie z psiakiem w domu będzie dużo łatwiejsze.
Pamiętaj, że każdy pies potrzebuje innej dawki dziennego ruchu. Jeśli nie wiesz jak zmęczyć aktywnego psa, zapraszam TUTAJ.

3. Coś do gryzienia zawsze pod ręką…

Kopia Kopia szczeniak 5

Pies gryzieniem rozładowuje emocje i stres.
Jest to całkowicie naturaln
e. Jeśli nie chcesz, aby Twój zwierzak zabrał się za wyposażenie Swojego mieszkania – czas zaopatrzyć się w gryzaki.
Jeśli psiak gryzie wszystko i nie możesz sobie z tym poradzić, polecam zajrzeć TUTAJ.

Czworonogi zawsze powinny mieć dostęp do gryzaka. Najlepiej mieć kilka w różnych miejscach w domu.
Po pierwsze gryzienie zabija nudę, ale ma również drugą ważniejszą funkcje – odstresowuje psa.
Zapewne zaobserwowałeś, że psiak w sytuacji stresowej lub gdy jest podekscytowany, zaczyna gryźć zabawki.

Jeśli masz dosyć śmierdzących gryzaków Swojego psiaka, polecam zaopatrzyć się w bezwonne naturalne alternatywy.

Podsumowanie

W tym wpisie przedstawiono kilka prostych zmian, które mogą pomóc w lepszym zarządzaniu psem i poprawić jakość życia obu stron. Pierwszą z nich jest stosowanie zabaw sensorycznych, takich jak zabawki na smakołyki lub szukanie smaczków, które pomogą zapewnić odpowiednią stymulację mózgu psa i pozwolą mu się wyciszyć. Kolejnym ważnym aspektem jest zapewnienie psu odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, co można osiągnąć poprzez spacery i zabawy z piłką lub inną zabawką. Ponadto pamiętajmy, że warto, aby psiak zawsze miał coś do gryzienia pod “łapą”.

Inne wpisy

Pies na ślubie – organizacja i przygotowania

Najlepsze prezenty dla Twojego psa

Dlaczego pies linieje i jak sobie z tym poradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi klienci

Wysyłka do 24 godzin
Darmowa Dostawa od 119 zł
Darmowy zwrot do 30 dni

Odbierz 10% Rabatu!

Ciekawostki, nowości i promocje dla psów raz na tydzień w Twojej skrzynce. Zero Spamu.

proszę czekać...

Dziękujemy za zapis!