Koszyk

Bezpieczne wakacje z psem – o czym warto pamiętać?

Zabierasz swojego pupila w podróż? Niezależnie od tego, czy lecicie samolotem, jedziecie pociągiem lub samochodem dla bezpieczeństwa Twojego pupila oraz własnego komfortu warto zadbać o kilka aspektów. Dzisiaj przyjrzymy się temu, jak odbyć bezpieczne wakacje z psem!

Jeśli nie jesteś pewnie, czy warto zabrać psiaka na urlop oraz jaki środek transportu wybrać koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem: Dlaczego warto podróżować z psem?

Kopia szczeniak 5

Chip/adresatka lub GPS

Chip podskórny obecnie stał się standardem. Niezależnie czy wybierasz się w podróż, warto swojego zwierzaka zachipować. Dzięki temu, gdy się zgubi, weterynarz może odczytać Twoje dane, a psiak bezpiecznie trafi do domu.

Dodatkowo warto psiaka zaopatrzyć w adresatkę przy obroży, z numerem telefonu. Ostatnio modne stały się obroże z nadajnikiem GPS. Dzięki temu sprzętowi możesz cały czas śledzić położenie psa w aplikacji na telefon.
Jeśli Twój psiak nie zawsze się Ciebie słucha i lubi uciekać pomyśl nad takim nadajnikiem.

Szczepienia

Przed podróżą sprawdź, czy Twój pupil ma aktualne szczepienia. Jeśli wybieracie się za granicę, koniecznie zorientuj się, jakie są wymagane lub zalecane szczepienia w danym kraju.

Miska z wodą

Pamiętaj, aby zawsze mieć ze sobą świeżą wodę dla psa. Już podczas podróży podawaj zwierzakowi picie.
Jest to ważne szczególnie podczas ciepłych miesięcy, ponieważ w takich warunkach nie trudno o udar. Udar słoneczny u psa – pierwsze objawy i pomoc

Kopia szczeniak 2 2

Zabezpieczenie przed kleszczami

Psa powinniśmy chronić przed kleszczami cały rok. Brak ochrony przed kleszczami może mieć poważne konsekwencje! Kleszcze przenoszą NIEBEZPIECZNE choroby, które mogą nawet ZABIĆ Twojego psa!

Jeśli wyjeżdżacie nad morze lub do lasu warto zabezpieczyć psa podwójnie np. Obroża przeciw kleszczą i kropelki. Pamiętaj też o regularnym oglądaniu swojego pupila. 

Kopia szczeniak 1

Weterynarz

Jeszcze przed wyjazdem warto sprawdzić, jak daleko od waszego miejsca docelowego jest weterynarz. Szczególnie jeśli Twój pies przewlekle na coś choruje.

Kaganiec

Koniecznie zabierz ze sobą kaganiec. Nigdy nie wiadomo kiedy będziecie musieli skorzystać z komunikacji miejskiej lub wejść do innego miejsca, gdzie kaganiec jest wymagany.

Podsumowanie

Przed wyjazdem warto się przygotować. Wyposażyć psa w chip i adresatkę/nadajnik GPS. Koniecznie zorientować się w szczepieniach oraz ochronić psa przed kleszczami. Ze sobą zabierz kaganiec i miskę z wodą. Warto również zabrać książeczkę zdrowia psa. 

Dzięki temu zabezpieczycie się przed równymi ewentualnościami i będziecie mogli korzystać z wakacji na maksa!

Inne wpisy:

Zabawki wodne dla psa

Jak schłodzić psa – 5 prostych sposobów

Zadbaj o zdrowie Swojego psa! – Jakie badania warto wykonać przynajmniej raz w roku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi klienci

Wysyłka do 24 godzin
Darmowa Dostawa od 119 zł
Darmowy zwrot do 30 dni

Odbierz 10% Rabatu!

Ciekawostki, nowości i promocje dla psów raz na tydzień w Twojej skrzynce. Zero Spamu.

proszę czekać...

Dziękujemy za zapis!