Koszyk

Jak zmęczyć psa? – proste sposoby

Dzisiaj przyjrzymy się temu, jak zmęczyć psa. Jeśli masz aktywnego psa, zapewne doskonale wiesz, że jeśli nie wyjdziecie na długi spacer i pies nie wyładuje swojej energii na podwórku, jest w stanie roznieść mieszkanie.

Przedstawię kilka alternatywnych sposobów na zmęczenie psa.

Nauka sztuczek

Nie zawsze w zmęczeniu psa chodzi o to, aby się wybiegał.

Nauka nowych rzeczy wymaga od psa skupienia i pobudza jego zdolności intelektualne. Co również go męczy. Gdy Twój przyjaciel zaczyna mieć nadmiar energii, spróbuj zrobić z nim kilka 5-minutowych sesji nauki nowej sztuczki.

Kopia szczeniak 1

Zabawki na smaczki

Tak jak w przypadku nauki nowych sztuczek zabawki na smaczki wymagają od psa myślenia. Na początek polecamy zaopatrzyć się w KONGa lub zabawkę edukacyjną ze skrytkami odi Trixi. Później z całego serca polecam Wobblera!

szczeniak 5

Aktywne spacery

Zapewne zdarzyło Ci się, że nawet po długim spacerze Twój pies po godzinie miał odnowiony poziom energii. Aby tego uniknąć, chodźcie na aktywne spacery. Taki spacer nie musi być nawet szczególnie długi. Weź ze sobą smaczki i ćwicz z psem te komendy, które już zna oraz nowe.

Kopia szczeniak 2 1

Aportowanie i przeciąganie

Bardziej klasyczna pozycja. Większość psów kocha aportować. Jest to też świetny sposób na rozładowanie energetyczne. Do aportu polecam Jumblera lub klasyczne piłki tenisowe od firmy KONG.

Jeśli masz dość ciągłego rzucania psu piłki, warto zaopatrzyć się w uciekające jajo. Ta zabawka sam ucieka Twojemu psu, a Ty nie musisz nic robić!

Między seriami aportowania możesz również przeciągać się z psem szarpakiem. Urozmaici mu to zabawę i świetnie buduje waszą więź. Tylko pamiętaj, dawaj psu często wygrywać.

Kopia szczeniak 3 1

Podsumowanie

Zmęczenie psa nie polega wyłącznie na wybieganiu. Ważne jest też, aby zapewnić psu rozrywkę intelektualną. Mam nadzieje, że wykorzystasz moje propozycje i urozmaici to waszą codzienną rutynę z psem. 

Inne wpisy

Recenzja Miś KONG

Recenzja KONG Wobbler

Zabawki wodne dla psa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi klienci

Wysyłka do 24 godzin
Darmowa Dostawa od 119 zł
Darmowy zwrot do 30 dni

Odbierz 10% Rabatu!

Ciekawostki, nowości i promocje dla psów raz na tydzień w Twojej skrzynce. Zero Spamu.

proszę czekać...

Dziękujemy za zapis!