Koszyk
Kopia Kopia Kopia szczeniak

Święta z psem – na co zwrócić uwagę i jak się przygotować?

Wiele właścicieli psiaków chciałoby spędzić święta z psem. Należy jednak pamiętać, że boże narodzenie może być dla psiaków stresującym i trudnym okresem. Dzisiaj trochę o tym, jak się przygotować na to wydarzenie, aby psiak czuł się komfortowo oraz bezpiecznie.

Ozdoby świąteczne

Kopia Kopia Kopia szczeniak 2

W wielu domach pojawiają się świąteczne ozdoby. Niestety mając czworonoga, należy szczególnie uważać, ozdabiając dom, ponieważ część z nich może być dla psiaka niebezpieczne.

Świeczki

Świeczki to bardzo popularna dekoracja w okresie świątecznym. Pamiętaj, aby ustawiać je w miejscach niedostępnych dla psa i nigdy nie zostawiać zapalonych świec, gdy nikogo nie ma w pokoju.
Nawet jeśli Twój psiak nie jest nimi zainteresowany, może niechcący strącić je np. Ogonem lub podrzucając zabawkę.

Ozdoby

Ozdoby świąteczne mogą być szczególnie atrakcyjne dla psa. Bombki – przypominające piłeczki, łańcuchy – podobne do szarpaków, kawałki drzew – jako patyki. Dla psiaków brzmią bardzo zachęcająco, jeśli to jego pierwsze święta w Twoim domu.
Bezpieczniej będzie postawić je w miejscach, gdzie pies nie ma dostępu. Dodatkowo nie zostawiaj go sam na sam z nowymi ozdobami.

Najlepiej zrezygnować z dekoracji roślinami takimi jak jemioła i gwiazda betlejemska, ponieważ są bardzo trujące dla psa. Jemioła ma bardzo szkodliwe jagody, które mogą wywołać nadciśnienie oraz bóle brzucha, a gwiazda betlejemska wytwarza białe mleczko, które zawiera bardzo szkodliwe dla psów estry diterpenowe. Jeśli Twój psiak przypadkowo zje którąś z tych roślin, natychmiast udaj się do weterynarza.

Choinka

Bez świątecznego drzewka większość z nas nie wyobraża sobie świąt. Jednak dla właścicieli psów i kotów może to być prawdziwe przekleństwo!
Jeżeli masz podejrzenia lub doświadczenia z poprzedniego roku, że Twój pupil nie polubi się z choinką lepiej wybrać na mniejsze drzewko, postawione na szafce lub innym miejscu niedostępnym dla psiaka.
W przypadku decyzji o dużej choince lepiej zaopatrzyć się w bardzo stabilny stojak.
Pamiętaj również, aby nie stawiać świątecznego drzewka w miejscu, grze Twój psiak lubi leżeć.

Zrezygnuj z pierniczków, czekoladek i innych słodyczy na choince. Mogą one niepotrzebnie kusić Twojego psiaka. Sięgając po nie, może przewrócić drzewko i zrobić sobie krzywdę. Nie muszę chyba wspominać o tym, jak czekolada może być trująca dla psiaka.

Twój przyjaciel szczególnie kocha piłeczki i widzisz duże zainteresowanie bombkami z jego strony? Polecam postawić na te plastikowe. Mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobi sobie krzywdę.

Nie masz jeszcze prezentu dla swojego psa – poznaj najlepsze propozycje!

Jedzenie

Kopia Kopia Kopia szczeniak 3

Pamiętaj, to co znajduje się na wigilijnej kolacji, nie powinno trafić do pyska Twojego psa. Wiele produktów może być dla niego bardzo szkodliwa m.in.
– rodzynki,
– czekolada,
– mandarynki
(generalnie cytrusy),
– cebula,
– kapusta,
– orzechy,
– alkohol,
– ryba z ośćmi.

Należy poprosić innych gości, aby nic psiakowi nie dali oraz uważali czy coś przypadkiem nie spada na podłogę.

Podróż samochodem

pies podroznik 6

Świąteczna kolacja nie odbywa się w Twoim domu, ale i tak zabierasz swojego przyjaciela? Pamiętaj, aby przewożąc psa samochodem, dodatkowo go zabezpieczyć. Możesz użyć specjalnych pasów, transportera lub maty samochodowej. Dowiedz się więcej o tym, jak bezpiecznie podróżować z psem.

Podsumowanie

Mimo że dla nas święta kojarzą się z przyjemnym spokojnym i rodzinnym czasem, pies może postrzegać to trochę inaczej. Zachodzi dużo zmian w jego otoczeniu, przychodzi dużo gości itd. 

Ozdoby świąteczne najlepiej postawić w miejscu niedostępnym dla psa. Zrezygnuj też z jemioły i gwiazdy betlejemskiej, bo są to rośliny wyjątkowo trujące dla psa. Przy kolacji nie dokarmiaj czworonoga ze stołu. Wiele wigilijnych potraw jest dla psów trująca. Dodatkowo pamiętaj, aby przewożąc swojego przyjaciela samochodem, robić to bezpiecznie np. użyć pasów lub innej formy zabezpieczeń.
Wesołych Świąt!

Inne wpisy

Pies na ślubie – organizacja i przygotowania

Najlepsze prezenty dla Twojego psa

Dlaczego pies linieje i jak sobie z tym poradzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi klienci

Wysyłka do 24 godzin
Darmowa Dostawa od 119 zł
Darmowy zwrot do 30 dni

Odbierz 10% Rabatu!

Ciekawostki, nowości i promocje dla psów raz na tydzień w Twojej skrzynce. Zero Spamu.

proszę czekać...

Dziękujemy za zapis!